Zdjęcie przedstawia budynek

Grupa Bobrek

Specjalizujemy się w recyklingu aluminium oraz produkcji aluminiowych stopów odlewniczych. Od momentu rozpoczęcia działalności konsekwentnie budujemy trwałe relacje z klientami, dostarczając im wysokiej jakości wyroby oraz zapewniając kompleksowe wsparcie techniczno-technologiczne. Jednocześnie dążymy do nieustannego rozwoju poprzez podnoszenie kwalifikacji pracowników, wdrażanie innowacyjnych projektów oraz doskonalenie całego cyklu produkcyjnego. Chcemy, aby nasze produkty były odzwierciedleniem wartości firmy i w pełni zaspokajały potrzeby klientów.

Zdjęcie przedstawia logo Grupy Bobrek

Trzy zakłady i 112 tys. ton rocznej mocy produkcyjnej

Posiadamy trzy zakłady produkcyjne, w których jest zatrudnionych łącznie około 250 pracowników. Nasze maksymalne moce produkcyjne sięgają 112 tysięcy ton rocznie, co daje nam pozycję jednego z czołowych producentów aluminiowych stopów odlewniczych na bazie recyklingu. Dostarczamy produkty w postaci gąsek lub ciekłego metalu. Naszymi klientami są krajowe i zagraniczne zakłady, a 90% wolumenu produkcji trafia do firm z branży automotive.

Zdjęcie przedstawia wykres kołowy

Outsourcing i dalsze kierunki rozwoju firmy

W roku 2013 uruchomiliśmy nowoczesny zakład produkcyjny nr 2 w Praszce. Produkowane w nim ciekłe stopy aluminium są dostarczane bezpośrednio na linie produkcyjne koncernu Neapco Europe. Oddział w Praszce jest modelowym przykładem outsourcingu i wskazuje kierunki dalszego rozwoju naszej firmy.

Program Q-AL, czyli wsparcie techniczno-technologiczne dla klientów

Wszystkim klientom zapewniamy wsparcie techniczno-technologiczne. Wspólnie z nimi realizujemy badania jakościowe i testy materiałowe oraz wykonujemy optymalizację technologii w celu obniżenia kosztów produkcji i podniesienie jakości odlewów produkowanych z naszych stopów.

Powrót na stronę główną