Kluczem do sukcesu jest stała modernizacja i rozwój firmy. W ostatnich latach dokonaliśmy istotnych nakładów inwestycyjnych, mających na celu podniesienie jakości wyrobów oraz usprawnienie procesów związanych z cyklem produkcyjnym. Poniższe projekty zrealizowaliśmy dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Wdrożenie innowacyjnej technologii transportu ciekłego aluminium pozwoliło nam wprowadzić do oferty nową, do tej pory niedostępną w Europie, usługę. Przyczyniło się to do wzrostu konkurencyjności oraz zwiększenia potencjału naszej firmy. Dzięki technologii LATT (Liquid Aluminium Transport Technology) znacząco skróciliśmy czas realizacji usług i produktów oraz obniżyliśmy koszty ich wytwarzania. Pośrednio skorzystały na tym również współpracujące z nami zakłady, m.in. z branży motoryzacyjnej i budowlanej, które nie posiadają odpowiedniego wyposażenia do topienia stopów aluminium.
Zaproponowane rozwiązanie konstrukcyjne zespołu do transportu stało się nowym standardem jakościowym w dostawach ciekłego aluminium. Technologia LATT umożliwia dostosowanie wielkości oraz wariantu dostawy do indywidualnych potrzeb klienta.
Technologia LATT pozwala skrócić proces produkcyjny u producenta o etap odlewania, natomiast u odbiorcy o etap topienia gąsek. Wiąże się to ze skróceniem czasu pracy pieców, zmniejszeniem emisji spalin oraz obniżeniem zużycia gazu i energii elektrycznej.
Projekt obejmował wdrożenie systemu informatycznego usprawniającego procesy biznesowe oraz komunikację z kontrahentami – zarówno z odbiorcami naszych produktów, jak i dostawcami złomu aluminium. Automatyzacja procesów wpłynęła pozytywnie na obieg informacji i dokumentów w czasie rzeczywistym, zwiększyła płynność organizacyjną firmy oraz poprawiła efektywność i skuteczność realizowanych zadań. Umożliwiło to wejście na zupełnie nowy poziom relacji z partnerami biznesowymi, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów oraz nakładów pracy i czasu.
Inwestycja obejmowała zakup siedmiu nowych środków trwałych będących całokształtem kompleksowej linii produkcyjnej dla zbiorników wysokociśnieniowych w zakładzie w Bielsku-Białej – PMN Bobrek oddział BEPIS. Rozbudowa parku maszynowego pozwoliła wprowadzić nowoczesne technologie produkcyjne oraz zwiększyć skalę i zakres produkcji. Wpłynęło to pozytywnie na konkurencyjność firmy na rynku krajowym, a także otworzyło furtkę do poszerzenia rynków zbytu.